Kategorie
Bez kategorii

Zapisz się na półkolonie mazowieckie, obozy i zajęcia sportowe

Czy półkolonie mazowieckie to dobry pomysł na wakacje dla Twojego dziecka? Poza tym nie jest to tylko tydzień pochłonięty jednym konkretnym sportem lub przedmiotem, ale także wskoczenie do aktywności z innymi dziećmi na tyle poważnymi, aby wziąć udział w obozie (tak jak twoje dziecko). Słyszałem to milion razy od obozowiczów: „Jestem w swoim żywiole” lub „Znalazłem swoich ludzi!” Uczniowie, którzy wchodzą w interakcje z podobnie myślącymi rówieśnikami udającymi się na półkolonie mazowieckie, są w stanie łatwo nawiązać przyjaźnie (potencjalne przyjaźnie na całe życie) zakorzenione w podobnych zainteresowaniach. Te relacje mogą prowadzić do jeszcze więcej, ponieważ studenci zasadniczo tworzą sieci i mają nazwiska, do których można zadzwonić, jeśli chodzi o wykonanie projektu pobocznego, znalezienie stażu, a nawet założenie nowej firmy z przyjacielem, którego poznali na obozie letnim robotyki, lub gdziekolwiek w woj. mazowieckim.

Wszyscy znamy to, co teraz nazywa się slajdem koronawirusa (wcześniej utrata wychyleń w okresie letnim) lub jakkolwiek chcesz to nazwać. Wielu z nas prawdopodobnie również uważa, że ​​dzieci nie mają wystarczającej aktywności fizycznej również w miesiącach letnich. Obóz może pobudzić dzieci zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Masz dziecko, które kocha gry wideo? Kto nie? Obóz pozwoli dzieciom zejść z kanap i przejść na kursy, które uczą ich tworzenia gier, zamiast po prostu grać.

Obóz i półkolonie mazowieckie pozwolą również na aktywność fizyczną bez względu na wybrany obóz. (Tak, nawet obozy techniczne zapewniają dużo czasu na świeżym powietrzu. Więcej mitów obozowych.) Nawet jeśli uważasz, że Twoje dzieci są niezależne, nic nie podkreśla i nie sprawdza tej niezależności bardziej niż oddanie im czasu na własną rękę. Bez mamy i taty w pobliżu, kto będzie podejmował decyzje twojego dziecka? Kto powie im, żeby myli zęby? Posłać? Zarządzać swoim czasem? W obozie i na półkoloniach mazowieckie sami są swoimi szefami!