Kategorie
Bez kategorii

Konserwacja starych mebli i odnawianie antyków

W dobie upcyklingu konserwacja starych mebli przed wyjściem z domu i wydawanie fortuny na nowy przedmiot może być prostsza i z pewnością tańsza. Odnów stare tatty kawałki, przeszukując sklepy ze starzyzną, domy aukcyjne, wyprzedaże samochodów i internet. Wszystko, czego potrzeba, aby zaktualizować ulubione elementy, to odrobina inspiracji i podstawowe umiejętności majsterkowania. W przypadku renowacji mebli, takich jak fotele i sofy, kluczem jest odzyskiwanie lub ponowne tapicerowanie.

Lombard sprzedaje szyte na miarę pokrowce na siedzenia i sofy w wielu wzorach i kolorach do popularnych modeli Ikea. Poszukaj w Internecie dobrych lokalnych tapicerów i firm, które wymyślą luźne pokrowce, aby zaktualizować ulubione elementy. Firma prowadząca konserwację starych mebli będzie zbierać, ponownie tapicerować i zwracać elementy. Jeśli jesteś biegłym w szyciu, możesz spróbować zrobić to sam w stylu patchworku, używając kawałków ulubionych starych tkanin, zszytych z grubsza i przypiętych do siedziska. Odrobina satynowej lub błyszczącej farby to najprostszy sposób na konserwacja starych mebli, odnowienie i unowocześnienie drewnianych mebli. Upewnij się, że kawałek jest zeszlifowany (może warto zainwestować w mysz), zagruntuj podkładem do drewna, a następnie pomaluj, aby konserwacja starych mebli wyglądała tak jak powinna.

Jak powinna wyglądać profesjonalna konserwacja starych mebli? Im lepsza jakość farby, tym lepsze wykończenie (białe i metaliczne stworzą trwalszy wygląd), a lakier zapewni dodatkową ochronę. W przypadku niewygodnych kawałków i gdy czas jest krótki, dobrym rozwiązaniem jest farba w sprayu. Odwiedź stronę firmy oferującej konserwację starych mebli, aby zobaczyć wszystkie dostępne kolory.