Kategorie
Bez kategorii

Ocieplenie i izolacja pianką Poznań

Prawidłowa izolacja pianką Poznań jest najlepszym sposobem zapobiegania utracie ciepła w zimie i zatrzymywania chłodnego powietrza w lecie. Czas więc zwrócić szczególną uwagę na to, co się tam dzieje.

Jeśli czujesz, że twój dom przecieka pieniądze przez przeciągły lub niezamknięty strych, przeprowadź audyt energetyczny i / lub użyj kamery termowizyjnej, aby znaleźć tam fajne miejsca. Możliwe jest wypełnienie tych otworów, w zależności od wieku izolacji pianką, lepiej jest wymienić całą izolację na poddaszu zamiast wypełniać luki. Taka izolacja pianką Poznań jest znacznie trwalsza i co ważne bardziej bezpieczna dla zdrowia.

Porozmawiajmy o wartości R.
Na początek określ, jaka wartość R jest zalecana dla Twojego domu na podstawie Twojej lokalizacji. Informacje te można znaleźć w Departamencie Energii. Jeśli nie znasz wartości R, jest to zasadniczo odporność materiału izolacyjnego na przepływ ciepła, mierzona jego oporem cieplnym lub wartością R. Im wyższa wartość R, tym bardziej skuteczny jest materiał izolacyjny. Wynik wartości R twojego domu poprowadzi cię w kierunku potrzebnej izolacji.

Izolacja pianką Poznań jest dostępna w postaci płatków lub rolek i jest najłatwiejszym materiałem do samodzielnego wykonania izolacji. Jest dostępny z włókna szklanego, wełny mineralnej, włókien z tworzyw sztucznych i włókien naturalnych. Ten rodzaj izolacji pianką jest idealny do strychów ze standardowymi rozstawionymi belkami i legarami i bardzo małą ilością przeszkód. Pałki muszą być starannie przycięte, aby ściśle przylegały do otworów wentylacyjnych, aby zachować ich efektywność wartości R. Ceny za izolację pianką Poznań mogą się różnić w zależności od grubości i materiału, ale ogólnie wynosi 0,15 do 0,50 centów za stopę kwadratową. Możesz oczekiwać wartości R od 3,1 do 3,8 na cal.