Kategorie
Bez kategorii

Czyszczenie i frezowanie komina Poznań

Komin należy wyczyścić: Kreozot gromadzący się w kominie może zmniejszyć przepływ spalin, co może powodować dym z kominka, a także może doprowadzić do pożaru w kominie. Rozbity przewód kominowy może również powodować problemy z przeciąganiem. Wynajmij kominiarza wykonującego czyszczenie i frezowanie komina Poznań, aby sprawdzić kominek pod kątem uszkodzeń i wyczyścić kominek. Należy to zrobić przynajmniej raz w roku, nawet jeśli kominek działa idealnie.

Mokre drewno opałowe nie jest najlepsze!
Nierzadko problem polega na moczeniu mokrego drewna opałowego. Ogień, który wydaje się tlić lub wydawać syczące dźwięki, spalanie może mieć wysoką zawartość wody. Taki pożar po prostu nie może wytworzyć wystarczającej ilości ciepła, aby komin mógł dobrze rysować. Jeśli uderzysz dwa mniejsze kawałki suchego drewna opałowego, powinieneś usłyszeć ostry, ostry dźwięk. Jeśli usłyszysz tępy „łomot”, drewno najprawdopodobniej jest mokre. Spróbuj zbudować ogień z drewna, który jest pozytywny, jest suchy jak złom, który był pod przykryciem.

Niepoprawnie zbudowany kominek może narobić dużo szkody!
Jeśli udało Ci się wykluczyć wymienione powyżej możliwe przyczyny, prawdopodobnie przyczyną problemu z dymem kominkowym jest wadliwy projekt kominka i trzeba będzie przeprowadzić frezowanie komina Poznań. Istnieją krytyczne części kominka, które muszą być zbudowane do określonych rozmiarów w stosunku do innych elementów. Niezwykle ważne są proporcje objętości spalin i wielkości otwarcia kominka. Inne czynniki obejmują budowę półki dymnej, rozmiar i kształt klapy, wysokość komina w stosunku do szczytu wysokości dachu i tak dalej. Przebudowa lub modyfikacja istniejącego kominka w domu w Poznaniu po prostu nie jest realistyczną opcją dla większości właścicieli domów. Odbudowa półki dymnej, paleniska lub zwiększenie wysokości komina może kosztować 13 000 złotych lub więcej! Wiele razy tak ambitne próby modyfikacji zadymionego kominka nie powiodły się, a problem nadal występuje mimo wykonania frezowania kominów Poznań. Dostępne są drogie wentylatory wyciągowe montowane na kominie, które wyciągną dym z komina. Nie zalecamy jednak tych urządzeń, ponieważ ich potężna zdolność odkurzania w rzeczywistości wyciąga za dużo ciepła z domu i z komina. Jedynym słusznym rozwiązaniem może być frezowanie komina Poznań, woj. wielkopolskie.