Kategorie
Bez kategorii

Psychoterapia Zielona Góra – sprawdź na czym polega?

Jeśli rozważasz psychoterapię w Zielonej Górze, dostępnych jest kilka opcji. Jedną z tych opcji jest terapia grupowa. W zależności od charakteru problemu psychoterapia Zielona Góra i terapia grupowa może być idealnym wyborem do rozwiązywania problemów i wprowadzania pozytywnych zmian w życiu.

Czego powinienem się spodziewać? Psychoterapia Zielona Góra obejmuje jednego lub więcej psychologów, którzy prowadzą grupę około pięciu do 15 pacjentów. Zazwyczaj grupy spotykają się przez godzinę lub dwie co tydzień. Niektóre osoby uczestniczą w indywidualnej terapii, jaką jest psychoterapia Zielona Góra, oprócz grup, podczas gdy inne uczestniczą tylko w grupach. Wiele grup jest ukierunkowanych na konkretny problem, taki jak depresja, otyłość, panika, lęk społeczny, przewlekły ból lub nadużywanie substancji. Inne grupy bardziej ogólnie koncentrują się na doskonaleniu umiejętności społecznych, pomagając ludziom radzić sobie z szeregiem problemów, takich jak gniew, nieśmiałość, samotność i niska samoocena. Grupy często pomagają osobom, które doświadczyły straty, bez względu na to, czy chodzi o małżonka, dziecko, czy osobę, która zmarła w wyniku samobójstwa.

Korzyści z terapii grupowej:
Dołączenie do grupy nieznajomych może początkowo wydawać się zastraszające, ale terapia grupowa zapewnia korzyści, których nie zapewnia indywidualna terapia. Psychologowie twierdzą, że członkowie grupy są prawie zawsze zaskoczeni, jak satysfakcjonujące może być doświadczenie w grupie. Grupy mogą działać jako sieć wsparcia i płyta rezonansowa. Inni członkowie grupy często pomagają ci wymyślić konkretne pomysły na poprawę trudnej sytuacji lub wyzwania życiowego i pociągają cię do odpowiedzialności po drodze.