Co jest kamieniem milowym rozwoju? Kamień milowy rozwoju to umiejętność, którą dziecko nabywa w określonym czasie. Na przykład jednym kamieniem milowym rozwoju jest nauka chodzenia. Większość dzieci uczy się tej umiejętności lub etapu rozwoju w wieku od 9 do 15 miesięcy. Kamienie milowe rozwijają się sekwencyjnie. Oznacza to, że dziecko będzie musiało rozwinąć pewne umiejętności, zanim będzie mogło rozwinąć nowe umiejętności. Na przykład dzieci muszą najpierw nauczyć się czołgać i podciągać do pozycji stojącej, zanim będą mogły chodzić. Każdy kamień milowy, który dziecko zdobywa, opiera się na ostatnim opracowanym kamieniu milowym. Aby uzyskać więcej informacji na temat kamieni milowych rozwoju odpowiednich do wieku, kliknij konkretny wiek poniżej.
Uczęszczając do miejsca jakim jest przedszkole artystyczne Poznań Twoje dziecko uczy się różnego rodzaju nowych umiejętności. Ponieważ dzieci zwykle nabywają kamienie milowe rozwoju lub umiejętności w określonym czasie lub „oknie”, możemy przewidzieć, kiedy większość dzieci nauczy się różnych umiejętności. Poniższe strony opisują rodzaje umiejętności, które dzieci zwykle uczą się w różnym wieku. Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko nie osiągnęło kamienia milowego w rozwoju, wyślij go do miejsca jakim jest Przedszkole artystyczne Poznań.
Jak mogę pomóc mojemu dziecku w osiągnięciu tych etapów rozwoju? Jako rodzice wszyscy chcemy, aby nasze dzieci odnosiły sukcesy i były jak najlepsze. Wiemy z badań, że dwa czynniki wpływają na sukces i rozwój Twojego dziecka: geny, środowisko i przedszkole artystyczne Poznań do jakiego uczęszcza maluch. Jednym z czynników wpływających na rozwój naszego dziecka jest ich skład genetyczny lub „geny”. Niektórzy nazywają to „naturą”. Geny to materiał genetyczny, który przekazujemy naszym dzieciom. Dzieci rodzą się z własnymi „genami”. Geny te zachowują się jak plan dla cech, które może mieć dziecko. Na przykład geny określają, czy dziecko będzie miało niebieskie oczy, czy brązowe oczy; określają również, czy będzie on lewo- czy praworęczny. Drugim czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka jest środowisko. Obejmuje to doświadczenia dzieci w ich domach, przedszkolach artystycznych w Poznaniu, szkołach i środowiskach społecznych. Niektórzy nazywają to „wychowaniem”. Środowisko może albo poprawić, albo zaszkodzić genetycznemu planowi dziecka. Na przykład niedożywione dzieci mieszkające w krajach trzeciego świata mogą nie osiągnąć swojego potencjału IQ z powodu wpływu ich środowiska na rozwój mózgu.