Kategorie
Bez kategorii

Płyty poliwęglanowe z granulek – zapraszamy do zakupów!

Aby rozpocząć proces, surowa żywica (granulki poliwęglanu) jest wprowadzana do wytłaczarki i topiona do wymaganej temperatury. Stopiony materiał poliwęglanowy na płyty poliwęglanowe jest następnie przepuszczany przez matrycę, która jest ukształtowana w celu wytworzenia płaskich arkuszy o różnych długościach, szerokościach i grubościach o jednolitych przekrojach poprzecznych. Podczas tego procesu arkusz poliwęglanowy może być wytwarzany w kolorach, o wysokim lub niskim połysku, o gładkich lub teksturowanych powierzchniach, w jednej lub wielu warstwach.

Po wytworzeniu arkuszy poliwęglanu na płyty poliwęglanowe w procesie wytłaczania można je dalej przetwarzać w celu uzyskania pożądanego produktu końcowego.
Choć zarówno plexi, jak i poliwęglan są bardzo lekkie, ważą około połowę mniej niż szkło, poliwęglan jest 250 razy bardziej odporny na uderzenia niż szkło, natomiast pleksi jest 17 razy bardziej wytrzymały.

3) Poliwęglan na płyty poliwęglanowe jest elastyczny i można nim manipulować i pracować z większą swobodą bez ryzyka obrażeń, podczas gdy pleksi jest znacznie sztywniejsza i podatna na pękanie.