Kategorie
Bez kategorii

Osuszanie piwnic, osuszanie budynków Kraków, woj. małopolskie

Jako inspektor nieruchomości zlecający osuszanie budynków Kraków widziałem wiele domów, a także zmiany trendów w budownictwie mieszkaniowym. Nowe osiedla mieszkaniowe w Krakowie, a nawet jedna zburzona nowa nieruchomość, zmierza w kierunku większych domów. Tam, gdzie mieszkam, domy były głównie małymi domami ranczo, które zostały zbudowane na dużych działkach. Boom budowlany w latach 2004-2008 spowodował, że wiele z tych mniejszych domów zburzono, a większe zbudowano na większych działkach. Ale większe domy mają więcej ludzi i zużywają więcej wody.

Oryginalny dom mógł mieć 1 lub 2 łazienki, ale nowy dom będzie miał 3 – 4 łazienki i może kilka dodatkowych pokoi proszkowych. Dodaj do tego większą kuchnię i wiele razy 2 różne pralnie. Ta sama właściwość wykorzystuje teraz i usuwa 2 do 3 razy więcej wody niż pierwotnie używana. To jest OK, ale wioska nie zwiększyła również wielkości i przepustowości systemu kanalizacyjnego.

System kanalizacji „brunatnej wody” musi obsługiwać więcej ścieków, podobnie jak lokalna oczyszczalnia ścieków. Wpływa to również na system kanalizacji deszczowej, który z czasem może nawalać. Większy dom ma większą powierzchnię i zajmuje większą powierzchnię terenu. Im więcej domów, tym mniejsza jest powierzchnia gruntu i mniej miejsca na naturalne przenikanie wody do gleby. Teraz woda jest zrzucana przez dach i zbierana do rynien i wysyłana do rur spustowych, które częściej niż nie, opróżniają się do niewymiarowego systemu kanalizacyjnego. Te systemy kanalizacyjne nie mogą już usuwać całej tej wody i cofają się do wpustów piwnicznych, które znajdują się na najniższych poziomach domu – w takim przypadku wykonywane jest osuszanie budynków Kraków, które pozwala usunąć wilgoć. Osuszanie budynków Kraków najlepiej wykona profesjonalna firma – nie próbuj wykonywać tego na własną rękę.