Kategorie
Bez kategorii

Czego nauczy Cię kurs rysunku Kraków?

Czy zajęcia plastyczne i kurs rysunku Kraków dla dorosłych są warte swoich pieniędzy? Czy możesz powiedzieć, że w wyniku tych zajęć poprawiłeś swoją umiejętność malowania lub rysowania?

To nie jest takie proste pytanie, jak się wydaje. Poza uniwersytetem nigdy nie brałem udziału w zajęciach plastycznych ani w kursie rysunku w Krakówie. Ale prowadziłem wiele zajęć dla dzieci i seniorów. Są ludzie, którzy nigdy nie będą w stanie stworzyć dzieła sztuki, bez względu na to, jak się starają i na jak długo. Są inni, którzy nie muszą uczyć się moich złych nawyków, tworzenie przychodzi naturalnie. Pośrodku jest mnóstwo ludzi, którzy lubią malować, rysować lub drukować, tylko dla zabawy. Większość z nich nigdy nie będzie lepsza niż średnia, ale akt tworzenia jest czymś wyjątkowym. Jeśli ich praca nigdy nie wykracza poza rodzinne korytarze, warto dla nich.

Ogólnie rzecz biorąc, kurs rysunku Kraków i zajęcia plastyczne nie poprawią pracy większości ludzi, ale strona społeczna i wzajemna pomoc są bardzo warte ceny biletu. Moje własne zajęcia plastyczne na uniwersytecie nie pomogły mi w umiejętności rysowania i malowania. Pozwoliło mi to jednak na poszerzenie wiedzy i eksperymentowanie w sposób, który w przeciwnym razie byłby niemożliwy. Zdecydowanie pomogło to zbudować zaufanie do moich umiejętności i pewność, że mogę zaprezentować swoją pracę światu. Może więc kurs rysunku Kraków i zajęcia ze sztuki dla dorosłych mogłyby osiągnąć ten sam cel dla kogoś, kto ma talent do sztuki. Byłem „dojrzałym” uczniem, kiedy zdecydowałem się dowiedzieć o tym, co robiłem przez trzydzieści lat, chociaż dzięki codziennej pracy pomagam nakarmić mnie i rodzinę. To było trzydzieści lat temu, a moje studia z rysunków pozwalają mi się uczyć nawet w wieku 70 lat.