Kategorie
Bez kategorii

Wiaty garażowe, zwane carport aus Polen

Jodła / jodła biała jako wiata zwana carport aus Polen to świetny wybór – poznaj zalety i wady w skrócie.

Drewno jodły / jodły białej ma podobne właściwości do drewna świerkowego z którego robi się carport aus Polen. Jest jednak bardziej odporny na wilgoć – co jest dużą zaletą, gdy do portu Car port jest używana jodła / jodła biała. Z powodu braku odpowiednich kanałów żywicznych żywica nie ucieka z drewna jodłowego – kolejna zaleta w porównaniu z drewnem świerkowym. Nieco wyższa jakość drewna jodłowego w przypadku portu Car i portu Car często uzasadnia nieco wyższą cenę.

Modrzew jako wiata zwana carport aus Polen również sprawdzi się świetnie. Drewno modrzewiowe charakteryzuje się wyraźną różnicą kolorów pomiędzy bielem (na zewnątrz) a twardzielem (wewnątrz). Twardziel modrzewiowy jest uważany za najtwardszy i najcięższy z rodzimych gatunków iglastych. Dlatego może być stosowany do portu samochodowego zarówno jako konstrukcja, jak i jako drewno okładzinowe.

Drewno sosnowe uważane jest za trwałe i szczególnie nośne, więc idealnie nadaje się na carport aus Polen, czyli wiaty drewniane. Przystawka samochodowa wykonana z drewna sosnowego jest bardzo możliwa, pod warunkiem, że drewno sosnowe na port samochodowy i samochodowy zostało zaimpregnowane w tzw. Procesie ciśnieniowym kotła. Środek do konserwacji drewna wtłoczony w drewno sosnowe pod wysokim ciśnieniem sprawia, że ​​drewno konstrukcyjne jest szczególnie odporne.

Ważne: Podczas gdy drewno sosnowe, idealne na carports aus Polen, można chronić za pomocą procesu ciśnieniowego kotła, nie jest to możliwe w przypadku świerka i jodły ze względu na typowe właściwości drewna, a jedynie w ograniczonym stopniu w przypadku modrzewia i daglezji.