Kategorie
Bez kategorii

Projektowanie wnętrz, a styl architekta

Aranżacja mebli i projektowanie wnętrz może być trudną decyzją projektową, ale układ ma kluczowe znaczenie dla komfortu i funkcji pomieszczenia. Te typowe scenariusze nauczą Cię podstaw aranżacji i projektowania wnętrz, mebli, aby zmaksymalizować każdą przestrzeń. Dowiedz się, jak zaaranżować meble w salonach, sypialniach, jadalniach i nie tylko dzięki tym sztuczkom. Zrównoważenie elementów i przedmiotów w projekcie jest niezbędne dla udanego wnętrza. Podczas dodawania nowych obiektów należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy.

Istnieją trzy typy symetrii, które można utworzyć wykonując projektowanie wnętrz:

Symetryczne wzory są przyjemne i często stosowane we wnętrzach, zwłaszcza w dekorach formalnych. Symetryczny projekt umieszcza identyczne obiekty po obu stronach centralnego punktu, takie jak kominek, okno lub mebel. Gdybyś podzielił element projektu na dwie równe połowy, każda strona będzie lustrzanym odbiciem drugiej.

Asymetryczne projekty nie są identyczne, ale mają pewne podobne właściwości, takie jak kolor, wysokość lub styl jaki ma projektowanie wnętrz. Ten rodzaj miejsca docelowego nie wykorzystuje równego równoważenia. W rzeczywistości liczby nieparzyste działają najlepiej jako dodatkowe odsetki. Zgrupowanie trzech wazonów, które mają różne wysokości, kształty i rozmiary, ale wszystkie mają tę samą paletę kolorów i styl projektowania, tworzy dobre asymetryczne zgrupowanie. Asymetryczne wzory świetnie sprawdzają się w swobodnych i nieformalnych dekorach i często wykorzystywane są przez osoby projektujące wnętrza.