Kategorie
Bez kategorii

Pokoje na Kaszubach i wyjątkowe domki na wynajem

Zanim zaczniesz włóczyć się po podjeździe swojego domku letniskowego w którym są pokoje na Kaszubach w poszukiwaniu sygnału telefonu komórkowego, aby móc sprawdzić służbową pocztę, zastanów się nad tym — wylogowanie się, nawet tymczasowe, pozwoli ci wrócić do pracy w poniedziałek wypoczęty. Właśnie dlatego kraje, w których urlopy są dłuższe (w tym Szwecja, Francja, Austria i Niemcy) mają jedne z najwyższych wskaźników produktywności.

Pokoje na Kaszubach to idealna okazja, aby delektować się domowymi posiłkami.

Podczas gdy jedzenie poza domem jest często uważane za przysmak lub nagrodę, domowe posiłki w rzeczywistości są skorelowane z wyższym poziomem szczęścia. Badanie przeprowadzone w 2012 roku w American Journal of Clinical Nutrition wykazało, że gotowanie w domu zachęca do zdrowszych wyborów, co wywołuje pozytywne emocje. Rozpal więc grilla i ciesz się, że jest pod ręką ekipa, która pomoże później zmywać naczynia.

Bardziej prawdopodobne jest, że wstaniesz wraz ze słońcem wynajmując pokoje na Kaszubach.

Chociaż nocne sowy wśród nas niechętnie się do tego przyznają, jest coś niezaprzeczalnie kuszącego we wczesnym wstawaniu w domku. Większa ilość światła dziennego i spędzanie większej ilości czasu na słońcu podnosi poziom witaminy D i serotoniny, a według grupy badaczy z Uniwersytetu na Kaszubach ludzie o poranku są szczęśliwsi.