Kategorie
Bez kategorii

Ocieplenie poddasza pianką Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Żukowo

Aby zrozumieć, jak działa ocieplenie poddasza pianką Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Żukowo, należy najpierw wyjaśnić różne sposoby przepływu ciepła przez konstrukcję. Fizycznie ciepło zawsze przenosi się z obszarów o wysokiej temperaturze do obszarów o niższej temperaturze, dlatego też przy niskich temperaturach zewnętrznych zimy, ciepło z wnętrza budynku będzie próbowało uciec przez ściany, okna, dach i podłogę – z tym może poradzić sobie ocieplenie poddasza pianką Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Żukowo.

Przewodnictwo to przenoszenie ciepła przez materiał lub z jednego materiału do drugiego poprzez bezpośredni kontakt. Przewodzenie może zachodzić w ciałach stałych, cieczach i gazach. W odniesieniu do materiałów budowlanych, metale są najlepszymi przewodnikami ciepła, zaraz za nimi plasują się beton i mur. Natomiast drewno i materiały izolacyjne stosowane przy ocieplaniu poddaszy, dachów pianką Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Żukowo, są słabymi przewodnikami, podobnie jak powietrze i inne gazy.

Konwekcja zachodzi w gazach i cieczach. Jeśli gorąca powierzchnia styka się z chłodniejszym powietrzem, ciepło jest przenoszone do powietrza. Powietrze to staje się wtedy cieplejsze, a zatem mniej gęste niż sąsiednie, chłodniejsze powietrze. Cieplejsze, lżejsze powietrze unosi się w górę i jest zastępowane przez chłodniejsze, powodując ciągły przepływ powietrza poprzez naturalną konwekcję i ocieplenie poddasza pianką Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Żukowo- stopniowo odprowadzając ciepło z gorącej powierzchni do powietrza. Proces jest odwrotny, jeśli ciepłe powietrze zetknie się z zimną powierzchnią.