Kategorie
Bez kategorii

Meble ze skóry Bydgoszcz – jaka skóra jest najlepsza?

Prawdziwa skóra jest produktem naturalnym – jest ciepła i trwała oraz ma indywidualne cechy, dzięki którym każda skóra jest wyjątkowa. Skóra zawsze będzie nosiła ślady swojego naturalnego pochodzenia, a cechy te mogą wykazywać rysy, ślady wzrostu, obszary o różnej gęstości włókien i strukturze porów włosów. Te cechy w żaden sposób nie wpływają na właściwości użytkowe skóry i z powodzeniem mogą być z niej wykonywane meble ze skóry Bydgoszcz.

Utwardzanie skór zwierząt – metoda powszechnie zwana garbowaniem – tworzy skórę. Skóry bydła są znane jako skóry, które stanowią większość skóry używanej do produkcji mebli tapicerowanych i mebli ze skóry z Valldi z Bydgoszczy. Wielu detalistów klasyfikuje skórę według gatunków. Może to powodować zamieszanie wśród klientów, których zachęca się do myślenia, że ​​droższe lub wyższej jakości skóry są lepszej jakości. Niekoniecznie tak jest, ponieważ różne rodzaje skór mogą mieć swoje zalety. Garbarnie produkują tylko jedną jakość garbowanej skóry tapicerskiej. Koszt różnych procesów wykończeniowych stosowanych po garbowaniu powoduje, że skóry mają różne ceny. W rezultacie, gdy przychodzi czas na wybór wysokiej jakości skórzanej sofy, istnieje nieunikniony kompromis między wyglądem a łatwością pielęgnacji. Skóra to świetny wybór zarówno na nowoczesne, jak i tradycyjne meble ze skóry Bydgoszcz, takie jak sofy, zwłaszcza z klasycznych wzorów, takich jak Chesterfield.

Jak powstaje skóra obiciowa na meble ze skóry Bydgoszcz?
Skóra bydła przybywa do garbarni, która została solona, ​​aby ją zachować. Następnie jest namaczany w chemikaliach, które rozpuszczają mieszki włosowe i powodują pęcznienie do grubości około 8 mm. Następnie jest dzielony na grubość, a górna warstwa z wytrzymałą powierzchnią ziaren jest oddzielana, aby mogła być używana do skór tapicerskich. Skóra na meble jest następnie poddawana procesowi garbowania z wykorzystaniem chemikaliów na bazie chromu. Ta technika jest obecnie nowoczesną preferowaną metodą, zastępującą tradycyjny proces garbowania warzyw, w którym wykorzystuje się ekstrakty roślinne i mocz. Po opaleniu i wysuszeniu skóra jest sortowana według wielkości i stopnia blizn i skaz. Skóry „czystsze” lub z mniejszą ilością blizn są zwykle stosowane do skór licowych, podczas gdy skóry z pewnym stopniem bliznowania są lekko polerowane na ich górnej powierzchni i wykorzystywane do tworzenia skorygowanych ziaren.