Kategorie
Bez kategorii

Jaki środek transportu może wykonać transport drobnicy z Chin?

Po faktycznym transporcie z Chin i przybyciu do magazynu docelowego nastąpi oficjalna dostawa i przeładunek towarów. Oznacza to, że skonsolidowany ładunek rozbijany jest na drobnicę indywidualną. Następnie zostaną dostarczone do klienta. Dzięki temu doskonale zorganizowanemu łańcuchowi transportowemu nadawca może mieć sprawny i nadal korzystny transport. Prawda jest taka, że ​​zdecydowana większość statków pływających po naszych oceanach jest przeznaczona do międzynarodowego transportu towarowego.

Ale jeśli wszystkie te statki przewożą ładunek, w jakich aspektach się różnią? Nic poza specyfiką ładunku, który mogą przewieźć. Innymi słowy, każdy rodzaj ładunku wymaga innych warunków i specjalistycznego środka transportu morskiego, w tym także transport drobnicy z Chin. To prowadzi nas do przeglądu istniejących typów statków w oparciu o rodzaje transportowanych przez nie ładunków.

Statki drobnicowe oferują transport drobnicy z Chin – Są to podstawowe statki towarowe; mogą przewozić transport drobnicy z Chin, ale nie mają miejsca na typowe kontenery, które wszyscy kojarzymy z transportem towarowym. Statki te mają wbudowane dźwigi do załadunku i rozładunku w portach.

Kontenerowce – Łodzie te są specjalnie zaprojektowane do transportu ładunków w kontenerach. Ten rodzaj statku obsługuje większość międzynarodowych przewozów suchych ładunków, co oznacza, że ​​ponad połowa handlu oceanicznego spoczywa na tych kolosalnych łodziach. Przystosowane są do przewozu standardowych kontenerów, w oparciu o rozporządzenie ISO. Ogólnie rzecz biorąc, są to statki zautomatyzowane, a ich załadunek i rozładunek w Chinach odbywa się za pomocą suwnic bramowych.