Kategorie
Bez kategorii

Izolacja natryskowa pianką PUR i nowe metody dociepleń budynków

CZY ISTNIEJĄ RÓŻNE RODZAJE IZOLACJI PIANKĄ NATRYSKOWĄ?
Istnieją dwa główne rodzaje izolacji z pianki natryskowej: otwarte i zamkniętokomórkowe. Pianka natryskowa o otwartych komórkach ma niższą wartość R, czyli opór cieplny izolacji. Im wyższa wartość R, tym lepiej. Pianka natryskowa o otwartych komórkach również nie jest wodoodporna, nie można jej stosować na zewnątrz i nie stanowi skutecznej bariery dla powietrza i pary. Aby poprawić efektywność energetyczną Twojego domu, stosujemy izolację z pianki natryskowej o zamkniętych komórkach. Pianka natryskowa o zamkniętych komórkach ma właściwości wodoodporne i działa jako bariera termiczna, bariera dla powietrza i pary. Ma również wyższą wartość R i zapewnia większe wzmocnienie strukturalne.

GDZIE MONTOWANA JEST IZOLACJA PIANKĄ NATRYSKOWĄ?
Zazwyczaj instalujemy zabieg taki jak izolacja natryskowa pianką PUR w belkach stropowych piwnicy, przestrzeniach podłogowych, nawisach (lub wspornikach), ścianach kolankowych i pomieszczeniach dodatkowych. Są to obszary Twojego domu, z których powietrze może łatwo uciekać, przez co Twój dom jest mniej wygodny i energooszczędny.

CO KLIENCI PIANKI NATRYSKOWEJ POWINNI WIEDZIEĆ O BEZPIECZEŃSTWIE?
Izolacja natryskowa pianką PUR jest bezpieczną i skuteczną metodą izolacji domu, jeśli jest prawidłowo zainstalowana. Instalatorzy przestrzegają określonego zestawu wytycznych, aby mieć pewność, że izolacja zostanie zainstalowana bezpiecznie. Będą nosić specjalny sprzęt ochrony osobistej, aby zapobiec wdychaniu cząstek podczas instalowania izolacji i ustawiania dużego wentylatora do wentylacji domu. Większość instalatorów pianki natryskowej wymaga opuszczenia domu na 24 godziny, aby pianka stwardniała, ale nasza pianka natryskowa wymaga jedynie opuszczenia domu na 12 godzin. Zamontujemy również na naszej piance farbę stanowiącą barierę termiczną i przeciwzapłonową, aby wykraczać poza minimalne wymagania określone w przepisach i zapobiegać zagrożeniom pożarowym.

W JAKI SPOSÓB IZOLACJA Z PIANKI NATRYSKOWEJ POPRAWIA FUNKCJONALNOŚĆ TWOJEGO DOMU?
Izolacja natryskowa pianką PUR wypełnia luki w konstrukcji domu skuteczniej niż inne metody izolacji. Powietrze może wyciekać przez te szczeliny, powodując, że system HVAC będzie pracował ciężej i zużywał więcej energii do ogrzewania i chłodzenia domu.