Kategorie
Bez kategorii

Do czego służą przepusty Gdynia?

Rurowe przepusty Gdynia to najpopularniejszy rodzaj przepustów ze względu na konkurencyjną cenę i łatwy montaż. Występują w różnych kształtach, takich jak okrągły, eliptyczny i łukowy. Generalnie ich kształty zależą od warunków na miejscu i ograniczeń. Przepusty rurowe na małą skalę reprezentują zwykłe rury, takie jak rury betonowe. Można go zbudować o dowolnej pożądanej wytrzymałości przez odpowiednie zaprojektowanie mieszanki, grubość i wzmocnienie. Są ekonomiczne. Rury te mogą wytrzymać wszelkie naprężenia rozciągające i ściskające. Przeprawa przez wodę jest pod konstrukcją.

Główną wadą przepustu rurowego jest to, że może on łatwo korodować w koronie z powodu materii organicznej bakterii i uwalniania szkodliwego gazu, znanego jako korozja koronowa. Przepust łukowy (pojedynczy lub wielokrotny): łukowe przepusty Gdynia nadają się do dużych przepustów wodnych, gdzie ryby mogą uzyskać większą przewagę hydrauliczną. Ponadto zapewniają niski prześwit i są zdecydowanie artystyczne. Łuki rurowe są szczególnie przydatne w miejscach, w których prześwit jest ograniczony, a także mają przewagę hydrauliczną przy małych przepływach.

Skrzynkowe przepusty Gdynia są wykonane z betonu, a zwłaszcza z betonu zbrojonego (RCC). Najtrudniejszym aspektem budowy przepustu skrzynkowego jest to, że do jego zainstalowania potrzebna jest sucha powierzchnia. Jednak ze względu na wytrzymałość betonowej podłogi kierunek wody może ulec zmianie, gdy spodziewana jest duża ilość wody. Ta cecha sprawia, że ​​przepusty skrzynkowe są jednym z najczęściej spotykanych typów przepustów w Gdyni i nie tylko.