Kategorie
Bez kategorii

Czym jest automatyka przemysłowa Gdynia?

Automatyka przemysłowa Gdynia to wykorzystanie systemów sterowania, takich jak komputery lub roboty, oraz technologii informacyjnych do obsługi różnych procesów i maszyn w przemyśle w celu zastąpienia człowieka. Jest to drugi krok po mechanizacji w zakresie uprzemysłowienia. Zwiększ jakość i elastyczność procesu produkcyjnego Wcześniej celem automatyzacji było zwiększenie produktywności (ponieważ zautomatyzowane systemy mogą pracować 24 godziny na dobę) i zmniejszenie kosztów związanych z ludzkimi operatorami (tj. Wynagrodzenia i świadczenia). Jednak dzisiaj automatyzacja przeniosła się na poprawę jakości i elastyczności procesu produkcyjnego. W przemyśle samochodowym montaż tłoków w silniku był wykonywany ręcznie z błędem 1-1,5%. Obecnie zadanie to jest wykonywane przy użyciu zautomatyzowanych maszyn z błędem 0,00001%.

Zalety automatyki przemysłowej z Gdyni:
Niższe koszty operacyjne: automatyka przemysłowa Gdynia eliminuje koszty opieki zdrowotnej oraz płatne urlopy i urlopy związane z operatorem. Ponadto automatyzacja przemysłowa nie wymaga innych świadczeń pracowniczych, takich jak premie, ubezpieczenia emerytalne itp. Przede wszystkim, mimo że wiąże się z wysokimi kosztami początkowymi, oszczędza miesięczne wynagrodzenia pracowników, co prowadzi do znacznych oszczędności kosztów dla firmy. Koszty utrzymania związane z maszynami używanymi do automatyzacji przemysłowej są mniejsze, ponieważ często nie zawodzą. Jeśli się nie powiedzie, do naprawy będą potrzebni tylko inżynierowie komputerowi i konserwatorzy.

Wysoka wydajność? Chociaż wiele firm zatrudnia setki pracowników produkcyjnych na maksymalnie trzy zmiany do obsługi zakładu przez maksymalną liczbę godzin, zakład nadal musi być zamknięty z powodu prac konserwacyjnych i wakacji. Celem firmy jest automatyka przemysłowa Gdynia, która umożliwia prowadzenie zakładu produkcyjnego przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Prowadzi to do znacznej poprawy produktywności firmy.