Kategorie
Bez kategorii

Czy ocieplanie domu Kościerzyna pianką wystarczy?

Baterie i rolki koc są zwykle wykonane z włókna szklanego, chociaż dostępne są również wersje wykonane z bawełny, wełny mineralnej, wełny owczej i włókien z tworzyw sztucznych. Montaż tego rodzaju izolacji jest niedrogim i przyjaznym dla majsterkowiczów projektem, ponieważ materiały są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​standardowej szerokości między słupkami ściennymi, krokwiami poddasza i legarów podłogowych. (Wskazówka dla profesjonalistów: pamiętaj, że włókno szklane na ocieplanie domu Kościerzyna działa drażniąco na płuca i skórę, więc zawsze noś odzież ochronną podczas pracy z materiałem.)

Jeśli zdecydujesz się na odmianę rolki, musisz przyciąć izolację do odpowiedniej długości za pomocą narzędzia nóż; zmuszając izolację do dopasowania poprzez ściskanie, jest ona mniej skuteczna. Standardowe koce i maty z włókna szklanego mają wartości R od R-2,9 do R-3,8 na cal grubości.

Izolacja z pianki natryskowej powoduje znaczne ocieplanie domu Kościerzyna! Najlepsze do: dodawania izolacji do istniejących wykończonych powierzchni, a także do przestrzeni o nieregularnych kształtach lub trudno dostępnych Izolacja z pianki natryskowej uszczelnia nieszczelności i szczeliny wewnątrz istniejących ścian. Płynny poliuretan wtryskiwany jest do wnęki ściany, gdzie następnie rozszerza się i twardnieje w stałą piankę. Podczas izolowania większego obszaru właściciele domów mogą zastosować opcję natryskiwania ciśnieniowego (spieniania na miejscu).

Pianka natryskowa na ocieplanie domu Kościerzyna występuje w dwóch konstrukcjach: pianka otwartokomórkowa lub gęstsza pianka zamkniętokomórkowa. Pianka zamkniętokomórkowa ma najwyższą wartość R spośród jakiejkolwiek izolacji, około R-6,2 na cal, ale może być droga; Wartości izolacji pianki otwartokomórkowej wynoszą około R-3,7 na cal grubości. Jeśli zdecydujesz się na instalację pianki natryskowej, aby zwiększyć wartość R izolacji domu, rozważ wezwanie specjalisty do pracy, ponieważ instalacja ocieplająca domy w Kościerzynie może być trudniejsza niż zwykłe celowanie i natryskiwanie.